Yasin Kürşad Varsak, MD

1985 yılında Kırıkkale’de doğdu. Orta okulu Kırıkkale Anadolu Lisesi’nde, liseyi Kırıkkale Fen Lisesi’nde tamamlayıp, 2003 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi.

2007 yılında öğrenci değişimi programı çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri ‘nde bulundu. 

2009 yılında Meram Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Anabilim dalında eğitimine başladı.

2012 yılında  Endocrinology and Metabolism Institute, Department of Endocrine Surgery Cleveland Clinic Cleveland Ohio USA de Dr. Eren Berber ile Robotik Cerrahi üzerine çalışmalarda bulundu. Aynı yıl Amerika Birleşik Devletlerinde ilk Yüz naklini  gerçekleştiren  Dr Daniel Alan ile tanıştı ve Yüz Plastik Cerrahisi alanındaki  çalışmalarını  gözlemleme fırsatı buldu.

2012 Yılında Stanford Üniversitesi California USA de  Otolaryngology Head and Neck Surgery Otoloji , Nörotoloji ve kafa tabanı cerrahisi bölümünde Prof. Dr Robert K.Jackler  kliniğinde gözlemci doktor olarak bulundu.

2013 yılında Standford Üniversitsi ‘nden Doç . Dr.  Peter Luke Santa Maria  ile hazırladığı proje The Council of  Higher Education and The Garnett Passe and Rodney Williams Memorial Foundation Australia tarafından desteklendi. Projeyi gerçekleştirmek üzere almaya hak kazandığı   TUBİTAK ve YÖK yurtdışı araştırnacı dokror bursu desteği ile  Resarch Fellow  olarak  Stanford otology kliniğine atandı. Stanford Üniversitesi ‘nde 2013 yılında birçok bilimsel çalışmayı gerçekleştirdi. Bunun haricinde Stanford Üniveristesi ‘nde çalıştığı süre zarfında Rodney C. Perkins mikrocerrahi laboratuvarında taze donmuş kadavralar üzerinde Otoloji Cerrahisi üzerine çalışmalarda bulundu. Bu süre zarfında  Prof. Dr Robert K  Jackler  ve Prof. Dr. Nicholas Blevens ‘ in klinik çalışmalarını ve ameliyatlarını gözlemleme fırsatı buldu. 2014 yılında uzmanlık eğitimini tamamladı.

2015 yılında girdiği Amerika Birleşik Devletleri tıpta denklik sınavını ( United  States  Medical  License Exam  ) geçti.  Aynı yıl  Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi yeterlik sınavının yazılı ve sözlü aşamalarını  geçerek yeterlik belgesi almaya hak kazanmıştır.

2014-2016 yılları arasında Konya Numune Hastanesi ‘ nde zorunlu hizmet yükümlülüğünü yerine getirdi. 2015 -2016 yılları arasında  eğitim aldığı Otoloji Nörotoloji okulundan mezun oldu. 2016-2017 yılları arasında eğitim aldığı  Yüz Plastik Cerrahisi okulundan mezun oldu. 

2018 yılından sonra özel hekimlik hayatına başlayarak  Yüz Plastik Cerrahisi alanında çalışmalarını arttırdı.

Yerli ve yabancı birçok bilimsel çalışmaya imza atan Yasin Kürşad Varsak, MD  hekimlik hayatına 2019 yılından itibaren  kendi kurduğu  İstanbul Yüz Plastik Cerrahisi Kliniği ‘ nde devam etmektedir. Ameliyatlarını Özel Anadolu Sağlık Merkezi in Affiliated With John Hopkins Medicine’da gerçekleştirmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Yasin Kürşad VARSAK ileri derecede ingilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. Kendisi Yüz Plastik Cerrahisi ‘ ne ilgi duyduğu kadar Görsel Sanatalara da ilgi duymakta bu alanda insan portre çizimleri ve seramik çalışmalarını hobi olarak sürdürmektedir.

en_USEnglish